Galanterie / Textilní galanterie / Suché zipy

Předchozí Další

Suchý zip - stuhový uzávěr

Zajímavost: Věděli jste, že "suchý zip" se správně nazývá stuhový uzávěr?

Nejběžněji používaným typem suchého zipu je suchý zip našívací (jednostranný). Tento typ je určen k přišití na látku, proto jsou háčky/očka vyvedeny pouze na jedné straně. Použít jej můžete například na batohy, bundy, tašky, boty a další. V naší nabídce naleznete šířky od 1,6 cm až do 10 cm. Barevné provedení obsahuje nejen klasickou černou a bílou barvu, ale také červenou, zelenou, béžovou a další barvy.

Dalším typem suchého zipu je suchý zip nalepovací. Tento suchý zip, stejně jako suchý zip našívací, má vyvedeny háčky/očka pouze na jedné straně. Na druhé straně je však vybaven lepící vrstvou, která umožňuje zip přilepit na pevnou plochu. Proto je tento zip vhodný k lepení na dřevo, plast či sklo. Dle potřeby můžete využít zip široký 1,6 až 5 cm.

Posledním typem suchého zipu je suchý zip oboustranný. Jak název napovídá, tento suchý zip je z jedné strany vybaven háčky a z druhé strany očky. Hodí se tedy všude tam, kde je potřeba něco svázat (suchý zip po zatočení drží "sám na sobě") - kabely v domácnosti, lyžařské hůlky, rybářské potřeby a další. Suchý zip má univerzální šířku 2 cm a černou barvu.