Galanterie / Textilní galanterie / Šňůry a tkanice

Předchozí Další

Šňůry a tkanice

Speciálně nabízíme i bavlněné knoty, které využijí kreativní zákazníci k výrobě svící, popř. slouží do petrolejových lamp. Knoty u nás nakoupíte v různých průměrech.

K sušení prádla se dají použít polyesterové prádlové šňůry, které lze u nás zakoupit v různých barvách a průměrech. Stejné využití má i technická šňůra, která kromě k sušení prádla může sloužit ke svazování různých materiálů a k výpletům. Technická šňůra slabšího průměru slouží i k opravám žaluzií.

V čalounictví najde využití ozdobná šňůra čalounická v různých barvách a druzích. Dá se všívat také do švů polštářků. Stejně se může užít také kroucená šňůra z bavlny v různých barvách a velikostech, která navíc může sloužit i ke zdobení oděvů. Bavlněné šňůry o průměru 0,5 mm se pak požívají na bundy, batohy, kabáty, kalhoty i uzlovačky. Kulaté polyamidové šňůry oděvní mají průměr 0,2 - 0,7 mm a podobné využití v oděvnictví jako šňůry bavlněné. Polyesterová oděvní šňůra plochá se dá použít jako tkanice do bot, ale také na kalhoty, batohy a hračky. Šňůry nabízíme i speciální - šňůry saténové a šňůry pletené saténové, které se používají na ozdobné šněrování např. do korzetů, šatů, popř. na výrobu náramků.

Keprovka z bavlny může mít různé barvy a prodává se v šířkách od 0,6 cm do 6 cm. Keprovku nabízíme k lemování a vázání v oděvnictví.

Cyklisté určitě ocení chránítko nohavic, máme je v různých barvách a šířce 1,5 cm. Je vyrobeno z polyesteru.

Pasovka vyztuží pásky v oděvech, nabízíme ji v různých barvách a v šířce 2,5 – 3 cm.

K zavěšení např. medailí si u nás můžete zakoupit rypsovou stuhu v šířkách 0,5 - 4 cm a v různých barvách. Materiál - PES.