Galanterie / Textilní galanterie / Nůžky a kleště

Předchozí Další

Nůžky

V naší prodejně naleznete nůžky pro nejrůznější použití. Krejčovské nůžky jsou speciálně určeny na stříhání látek - jsou pevné a kvalitně stříhají. Dětské nůžky v klasickém provedení mají kulatou špičku, aby se dítě při stříhání neporanilo. V naší nabídce jsou také nůžky s dekorativním střihem (vlnky, cik-cak, obloužky, zoubky), které jsou vhodné pro dekorování papíru.

Nůžky na vyšívání mají menší rozměr, aby se s nimi lépe manipulovalo. Klasické nůžky jsou pak určeny na univerzální stříhání v domácnosti (papír, látka, bylinky).

Kleště

Bižuterní kleště mají různý tvar dle svého použití. Ketlovací kleště jsou kulaté a bez zoubků - díky tomu se na nich skvěle dělají kolečka a uzavírají náhrdelníky či náušnice (díky hladkému povrchu se nepoškodí galvanizace komponentů).

Kleště štípací využijete hlavně při drátkování či tvorbě náušnic. Jednoduše s nimi zkrátíte drátek na požadovanou délku. Kleště kombinované jsou vybaveny jak stříhací částí, tak plochou částí se zoubky. Díky tomu se využívají hlavně pro držení drobných komponentů při práci.