Galanterie / Textilní galanterie / Knoflíky

Předchozí Další

Knoflíky

Knoflíky slouží ke spojení dvou částí oděvu, většinou se využívají v textilním průmyslu jako součást oděvu pro otevírání a zavírání, nebo jako módní doplněk. Knoflíky mohou být vyrobeny z mnoha materiálů, od přírodních po uměle připravené.

Kabátové knoflíky se dají využít pro pánské i dámské oděvy, i proto mají různé velikosti a barvy, aby se daly dobře sladit s oděvem.

Pánské knoflíky oblekové máme v základních barvách a velikostech. Dají se přišít na obleky, kalhoty, svetry a bundy.

Široké využití nabízejí knoflíky kovové, popř. vyrobené z imitace kovu. Slouží svému účelu na košilích, kalhotách, kabátech, sakách, ale i na dalším oblečení.

Ke kreativním účelům můžeme využít dřevěné knoflíky, mají nejen různé velikosti a barvy, ale i tvary. Pěkně vyniknou jako ozdobný prvek na svetrech, či kabelkách.

Knoflíky tvoří i speciální skupiny. Například knoflíky košilové jsou určeny nejen na košile, jak plyne z jejich označení, ale dají se použít i na dámské halenky a dětské oblečení. Mimo tyto knoflíky si ale u nás můžete vybrat i z kolekce speciálních dětských knoflíků, např. na kojenecké oblečení, ale i na oblečení pro větší děti, popř. pro kreativní tvorbu jako ozdobné prvky. V prodeji máme ale i speciální ozdobné knoflíky, knoflíky na ložní prádlo, a knoflíky určené pro různé profese- tzv. knoflíky pracovní - na montérky, na kuchařské rondony, na zdravotnické oděvy a pro další pracovní obory.

Můžete si u nás koupit knoflíky různých barev a velikostí na halenky, svetry, pro kreativní využití, pro děti i dospělé. Knoflíky nemusíte zakoupit jen na kusy, ale dají se využít i knoflíky v sadách, jsou nabízeny v různých velikostech a barvách. Jejich využití je mnohostranné – v oděvnictví především na kostýmky, kabátky, ale i k jiným účelům.